Meie tooted

Automaatne ventilatsioon

Kasvuhoone kastmise ja tuulutamise automaatseadmed

Paljudes piirkondades on kasvuhoone ainus kättesaadav viis saada soojust armastavate taimede korralikku saaki, sealhulgas tomati -ja paprikataimed. Kasvuhoone laseb kergesti läbi päikesekiired, kuid hoiab siseõhu soojana.  Sellisel viisil ei jõua päeval soojendatud õhk öösel täiesti ära jahtuda.  Kuid vältides alajahtumist, tekib taimede ülekuumenemise oht.    Palaval, päikesepaistelisel päeval võib temperatuur tõusta 90 kraadini. Loomulikult tunnevad taimed end sellistes tingimustes kaugeltki mitte hästi.

Automaatse tuulutaja otstarve

Traditsiooniliseks võitlusviisiks ülekuumenemisega on saanud tuulutamine. Päeval avatakse tuulutusavad, õhtupoole pannakse need aga kinni. Protseduur ei ole iseenesest keeruline, kuid nõuab pidevat järelvalvet, mis ei ole alati võimalik, eriti siis, kui aed asub majast mõningal kaugusel. Automaatse tuulutamise seade ongi mõeldud tuulutamisprotsessi automatiseerimiseks. Seadme peamiseks ülesandeks on tuulutusava avamine kasvuhoone siseõhu kuumenemisel optimaalse temperatuuri saavutamiseks ning vastupidi, temperatuuri langemisel avade sulgemine.

Tuulutamise automaadi tööpõhimõte  

Aluseks on termosilinder. Soojenemisel, lükkab vedelik kolvi välja, jahtumisel aga läheb tagasi oma kohale. Tuulutusava tõstmine võib olla teostatud vardaga kuni 45 cm kõrgusele. Maksimaalne tõstekaal on seitse kilogrammi. Saadav temperatuuri regulatsioon, mille korral avatakse tuulutusava,  on alates 26 kuni 25 kraadi. 30 kraadi juures tuleb varras välja maksimaalselt võimalikus pikkuses. Kasvuhoone tuulutusautomaati võib kasutada ümbritseva temperatuuri korral, mis ei ületa 50 kraadi.

Kasvuhoonete tuulutamisautomaadi eelised:

Säästlikkus. Automaat ei nõua oma töö jaoks ei patareisid ega elektrit.

Universaalsus. Tuulutamisautomaati võib kasutada erineva ehitusega kasvuhoonetes.

Konstruktsiooni maksimaalne lihtsus ning kõrge usaldusväärsus.

Saagikuse kasv. Kuna automaat loob ning säilitab taimede kasvu jaoks optimaalset temperatuuri, mõjub see loomulikult soodsalt taimede saagikusele.  

Tuulutusautomaadiga varustatud kasvuhoonetes kasvatatud aedviljade maitseomaduste paranemine. Sellised aedviljad ei oma kasvuhoonetes kasvatatud aedviljadele omast «plastmassi» maitset.

   Aiamaa taimede eest hoolitsemiseks kuluva vaeva vähendamine.

Kasvuhoonete tuulutamise automaat- usaldusväärne ning efektiivne võitlusviis taimede ülekuumenemisega palaval päikesepaistelisel päeval.

Täiesti automaatne, töötab ilma patareide ning elektrita.

                                           Hind 35,- eur