Meie tooted

Kasulik teada

1. Koha valik

Kõigepealt, on vaja kindlaks määrata koht, kus hakkab asuma teie tulevane kasvuhoone. Siinkohal sobib kõige paremini maksimaalselt avatud ning varjust eemalolev koht. Katsuge valida välja koht puudest kaugemal. Vastasel juhul hakkavad nad päikest varjama. Sügisel tekib aga veel üks mure – langevad lehed. Teie kasvuhoone pinnale sattunud lehed hakkavad samuti takistama päikesevalguse läbilaskmise.

2. Kasvuhoone suund valgusepoolte suhtes

Igaühele on teada, et päike on meeletu energiaallikas looduses toimuvate keemiliste ning füüsikaliste protsesside jaoks. Kasutades kasvuhoone katmiseks kaasaaegseid materjale, saavutasime me sellise efekti, mille juures on taimed võimelised saama kuni 90% päikesevalgust. Kuid see on ideaalsetes tingimustes. Suvel on päike küllaltki kõrgel horisondi suhtes, talvel aga vastupidi, küllaltki madalal. Seepärast on iga aedniku ülesandeks paigutada kasvuhoone nii, et taimedele satuks maksimaalselt päikesevalgust igal aastaajal. Väiksema kasvuhoone jaoks mõõtmetega 5x4m või 5x6 m ei ole asukoht niivõrd tähtis. Ning sellist kasvuhoonet võib paigutada sinna, kus Teil kõige mugavam on. Talupidamises kasutatavaid, suuremõõtmelisi kasvuhooneid on aga otstarbekam paigutada idast läände. See tagab ühtlase valguse taimede jaoks. Tõustes keskpäeval horisondi kohal, annab päike piisavalt valgust kõikidele taimedele.  Peale selle, kasvuhoone paigutamine pikisuunaliselt idast läände soodustab taimede parima soojenemise ning õhu-  ning aimetemperatuuri ühtlustamise. Kasvuhoone paigaldamine suunaga idast läände võimaldab hakata kasvatama valgustarmastavaid taimi paar nädalat varem. Antud paigutus suurendab valguspäeva taimede jaoks. Sellega õnnestub säästa energiat soojendamisele ning valgustamisele. Taimede parim soojendamine kõrvaldab kondensaadi teket varahommikustel tundidel. 

3. Kasvuhoonete teenindamise võimalus

Kui te paigaldasite aastaringseks funktsioneerimiseks mõeldud kasvuhoone, siis tasub Teil hoolitseda veevärgi, kütte ning elektri kättesaadavuse eest. Need lisatingimused aitavad Teil kasvatada head ning kvaliteetset saaki. Teie taimede pideva heaolu ja tervise tagamiseks on kohustuslikuks tingimuseks eelkõige puhtus Teie kasvuhoones. Selleks, et mitte lasta oma taimedel närbuda mudas, kasvuhoonet on vaja pesta. Näiteks on klaasist kasvuhooned heaks bakterite pesaks ning neid on tarvis pesta tihedamini, eriti klaaside kattumise kohtades.  Kasvuhoonet pestakse sügiseti, ajal mil taimed on kõige nõrgemad ning on ohustatud haiguste poolt. See on ka aeg, mil kasvuhoone pinnal võivad jääda laigus, vihmajärgsest märjast tolmust, mis viib kasvuhoone tumenemiseni. Suvisel ajal võib tolm olla lisakaitseks päikese eest. 
Üks kord aastas on vaja kasvuhoonet desinfitseerida, selle pesemise näol desinfitseeriva lahusega.

Need lihtsad soovitused võimaldavad teil õigesti paigaldada kasvuhoonet ning saada maksimaalset rõõmu lemmiktegevusest.