Meie tooted

Peenra

Peenra

Komplekt taimede toestamiseks

Tavaliselt tekivad aednikul raskused taimede sidumisega kasvuhoones. Soovitatakse, et toestus oleks vertikaalne, taimega paralleelselt. Samuti on vaja siduda iga taim. Kuna taimed istutatakse maapinda tihedamini, kui on paigutatud kaared, siis seetõttu kaartele igat taime siduda ei saa. Ideaalne lahendus taimede sidumiseks on spetsiaalne komplekt taimede toestamiseks, mida saab paigaldada igal kasvuhoone tasemel. Komplektide erinevus sõltub kasvuhoone pikkusest. Selline taimede sidumise komplekt koosneb silmustest, mis on kinnitatud kruvide abil igale kaarele ning terastrossist, mis lastakse silmustest läbi. Pingule tõmmatud trossi külge seotakse kõik taimed. Ühte komplekti kuulub kaks trossi, mis paigutatakse kasvuhoones mõlemale poolele. Kui kasvuhoones on rohkem kui kaks rida taimi, siis on võimalik osta mitu sidumise komplekti. Sidumise komplektid erinevad kahsvuhoone pikkusest- 4m kuni 8 meetrit.

 

Ripper, ime aia labidas ''Pahar''. Labidas aitab kiiresti ja mugavalt töötada Teie aias.
Eriline eelis on see, et see tööriist aitab Teil töötada sirge seljaga, mis on eriti tähtis eakatele inimestele. Töötades selle tööriistaga koormus selgroole on minimaalne ning Te tugevdate selja,kõhu ja õlalihaseid. Selle tööriistaga töötamist ja koormust võib võrrelda spordiga. Maapinna töötlemise laius on 35cm ehk pool peenrast.
Ripperi tööpõhimõte on- kobestuskihvade süsteemi kasutamine. See ei vaja suurt pingutust. Kaevamine toimub ridade kaupa ning peab minema seljaga ees. Sammuga liigub ripper edasi 10-20cm(sõltub mulla tihedusest). Kaevamise sügavus on umbes 20cm.

 

Lisaks on detailne juhend kurkide kasvatamiseks.

Hoolimata sellest, et akna avamise ja sulgemise süsteem on tugev ja turvaline, siiski neist akendest ei piisa, selleks, et temperatuur jaotuks ühtlaselt üle kogu kasvuhoone. Kui ühes kasvuhoone otsas on kogunenud sooja õhku ja teises otsas külma õhku, see võib negatiivselt mõjutada taimede kasvu. Et seda  kõrvaldada, kasutage madala kiirusega ventilaatoreid, mis võimaldavad teisaldada suurtes kogustes õhku. Lisaks ühtlasele temperatuurile, ventilaatorid aitavad vältida kondensvee moodustumist kasvuhoones.

Ventilaatori paigaldamise omadused.

Väikeste mõõtmetega kasvuhoones, paigaldatakse ventilaatorid ühes otsas, näiteks sissepääsu juures. Seega, mida väiksem ventilaator, seda kõrgemale see paigutatakse. Neil juhtudel, kui kasvuhoone on suur, siis ventilaatorid tuleb kinnitada mõlemas kasvuhoone otsas või teatud kaugusel üksteisest külje seintel.

Ventilaatori labad jagatakse paralleelselt seinale ja ventilaator ise tasakuti. Seinale klaasi asemel paigaldatakse päikesevari, mis on lahti kui ventilaator töötab ning on suletud siis kui ventilaator ei tööta.

 Enamasti selliste ventilaatorite tööd reguleerivad temperatuuriandurid.
Kui õues on kuum ilm, siis õhk mis satub kasvuhoonesse niisutatakse.

Päikse ventilaator töötab siis kui, see on kõige vajalikum: kuumal päikesepaistelisel päeval.Mida tugevamalt paistab päike ja soojendab kasvuhoonet, seda intensiivsemalt töötab ventilaator. Te võite kuuma õhu kasvuhoonest kõrvaldada või segada ülemist kuuma õhku külma õhuga. Õhu liikumine on hea taimede kasvule ja tervisele. Ventilaator sobib igat tüüpi kasvuhoonele. Lihtne paigaldus ja hooldus.  

 

Veevoolik

- reguleeritav pihusti

- lihtne kasutada

- ei keerdu ega ei lähe sassi

- vee rõhu all ise suureneb mõõtmetelt

- materjal: plastik, polüpropüleen, termoplastiline polüuretaan

- vooliku läbimõõt: 20 mm; - kui voolik täitub veega suurenevad tema füüsilised mõõtmed: laius ja pikkus suureneb umbes 2,5 korda,kokku ligikaudu 22,5cm

 - vastupidine mõju. Kui rõhk voolikus kaob taastub voolik algsesse suurusesse, mis võimaldab mugavalt hoida voolikut kompaktselt.

- vabanedes vooliku sõlmedest ja keerdumistest

- kerge kaal.